Rokonaink

Rögtön az első tanítási héten a Csallóközi Múzeum és a Somorjai Honismereti Ház segítségével nagyon érdekes és lebilincselően szemléltető tárlat nyílt a második emeletünk egyik pihenőjében. A kiállítás témája a legközelebbi nyelvrokonaink, a Nyugat–Szibériában, a Hanti–Mansi Autonóm Körzetben élő hantik (osztjákok) és mansik (vogulok) múltjuk és pezsgő jelene. A kiállítást Nagy Iván, a Csallóközi Múzeum igazgatója nyitotta meg érdeklődő diákjaink körében. Érdemes a képekhez tartozó szövegek elolvasása, mert évezredekkel repít vissza történelmünkbe. A tárlat egyik részében felelevenedik a nem rég elhunyt, jelentős felvidéki tanárunk, Kovács László barátsága Juvan Sesztalov, mansi költővel, aki népének egyetlen sámánja volt.

M.P.