Angliai élményeink

Lehet hihetetlenül hangzik, de már alig vártuk, hogy elkezdődjön az idei iskolaév, s ennek legfőbb oka az volt, hogy hosszú idő után újból megszervezésre került az angliai tanulmányút. Szeptember 10-én útnak is indultunk Plymouth felé, amit 30 órás, izgalmakkal teli út után fel is fedezhettünk.
Az első Angliában töltött nap végén nagy izgalommal vártuk, ki melyik angol családhoz kerül. Szerencsénkre nagyon kedves családokhoz kerültünk, így az otthon maradt szüleink is megnyugodhattak. 2. nap az Eden projectet néztük meg, ahol a világ minden tájáról származó, több ezer növényfajból álló életközösségek gyűjteménye buborékszerű kupolák alatt található. 3. nap Nagy-Britannia legnyugatibb részére mentünk, ahol csodálatos tengerparti látvány terült elénk. Pár óra után St. Michael’s Mount felé vettük az irányt. Kis hajókkal jutottunk el a hegyhez, ahol csodaszép kastély terült a szemünk elé. Következő nap Arthur király legendájának dimbes-dombos színhelyét fedeztük fel, ahol rengeteg gyönyörű kép készült. Sajnos ezen az estén már pakolásznunk kellett, ugyanis a következő reggel búcsút kellett intenünk családainknak és London felé vettük az irányt. Londonban felültünk a London Eye-ra, megnéztük, hogy Károly király otthon tartózkodik-e a Buckingham palotában, és természetesen egy kis shoppingolást is beiktattunk.
Élményekkel telve vágtunk neki a hosszú hazavezető útnak. De megérte! Újból visszamennénk!

Corvin Mátyás Alapiskola diákjai