Csillag születik

Rendhagyó módon zajlott idén iskolánkban a felső tagozatosok gyereknapi műsora, ugyanis az egész iskolát átfogó, bátor és tettrekész diákjaink tehetségét bemutató vetélkedőnek lehettünk szem- és fültanúi. Az eseménynek otthont adó művelődési központ azon a péntek délelőttön megtelt csillogó szempárokkal, mosolygós arcocskákkal.
Nem volt hiány táncos, énekes produkciókból sem, de a dramatikus játék, a hangszeres zene vagy a labdatrükkök bemutatása is színpadra került. A háromtagú zsűri méltatta és igazságosan pontozta a fellépőket, az egyes produkciókat, majd a közönségszavazás eldöntötte, kit illet meg leginkább a különdíj.
A bő kétórás, színvonalas műsor alatt egy percig sem lehetett unatkozni, a gyerekek lelkesen tapsoltak, szurkoltak fellépő osztálytársaiknak, barátaiknak.
Ugyancsak hatalmas sikert aratott tanáraink meglepetésműsora, akik a Neoton Familia: Tini dal slágerét adták elő.
A legnagyobb elismerés azonban azoknak a tehetséges és bátor gyerekeknek járt, akik szabadidejüket nem sajnálva időt szántak a felkészülésre, műsorszámuk begyakorlására.

A végeredmény a következőképp alakult:

1. Hely és a közönségdíj:
    A 9. A és B osztály táncosai: Takács Dorina, Bohoň Fruzsina, Kovács Liza, Farkas Viktória, Almási Laura, Beňo Bea, Forgách Nina, Dávid Hanna
  2. Hely megosztott:
    A 7. C osztályos Turtev Tamás tánca és az 5. B-s Halász Dóra tánca
  3. Hely megosztott:
    A 6. A és 5. A tanulóinak Rómeó és Júlia c. jelenete: Csenkey Laura, Mókusz Zoé, Mózes Klára, Horváth Lucia, Kovács Blanka, Jakóczi Eszter
    Iskolánk énekkara /5. és 6. osztály /
  4. Hely megosztott:
    A 9. A és B osztály éneke gitárkísérettel: Červenka Vanda, Solymos Eszter, Takács Dorina, Dávid Hanna, Forgách Nina
    A 6.A osztály fuvolásai: Csenkey Laura, Mózes Klára
    Az 5. B osztály jelenete és dala: A Pál utcai fiúk
  5. Hely megosztott:
    Az 5. A osztályos Füzék Botond zongorajátéka
    Az 5. B osztály énekesei: Nagy Natália, Halász Dóra, Óváry Lilla, Džuppa Klára, Hefty Hanna, Merva Franciska

Köszönet illeti az összes fellépőt, segítőt, közreműködőt és a közönséget is, aki az utolsó pillanatig lelkesen tapsolt.
Nem utolsó sorban támogatóinknak is köszönjük a felajánlott díjakat: Négercsók cukrászat, Pod Platanom étterem, Jusuf fagyizó, Minit pogácsák, Paperland, Mezzei papírüzlet, Panta Rhei, Soós Csilla ólomüvegékszerek.